ΤΑΚΤΙΚΗ Ο.Ε. – ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ- 22/12 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ & ΩΡΑ 8π.μ. ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙ

18 Δεκεμβρίου, 2023 14:29

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΔΗΜΟΣ  ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΤΑΥΡΟΥ                                                        Μοσχάτο  18/12/2023

Κοραή 36 & Αγ. Γερασίμου

Τ.Κ. 18345                                                                                       Προς:

Τηλ. Κέντρο: 213-2019600                                                                 τους κ.κ. Δημοτικούς Συμβούλους

Πληροφορίες: κ. Καραγιάννη                                                              Μέλη Οικονομικής Επιτροπής

Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου

Αριθμ. Πρωτ.: 22775

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η ΣΗ

Καλείστε στην 31η τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής που θα λάβει χώρα δια ζώσης στο Δημαρχείο (Κοραή 36) στις 22 Δεκεμβρίου 2023 ημέρα Παρασκευή με ώραέναρξης  08:00 π.μ., με τα εξής θέματα:

1. Λήψη απόφασης επικύρωσης του πρακτικού με αριθ.: 1  της Επιτροπής Διενέργειας & Αξιολόγησης για τον Ανοικτό Ηλεκτρονικό  Διαγωνισμό (άνω των ορίων) «ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΙΚΟΥ ΙΣΤΟΥ ΚΑΤΑ ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΟΔΟΥ ΚΗΦΙΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΥΡΥΤΕΡΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΣΤΗΝ Δ.Κ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ, ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΖΩΟΓΟΝΗΣΗ ΤΗΣ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΤΙΠΛΗΜΜΥΡΙΚΟ ΕΡΓΟ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΗΣ ΥΠΕΡΓΕΙΑΣ ΛΕΩΦΟΡΟΥ ΣΤΟΝ ΚΗΦΙΣΟ ΠΟΤΑΜΟ, ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΣΥΝΟΧΗΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ».
  1. Λήψη απόφασης για την απόδοση του υπ’ αριθ. 1579/19-10-2023  χρηματικού εντάλματος προπληρωμής.
  1. Λήψη απόφασης για την απόδοση του υπ’ αριθ. 1733/07-11-2023 χρηματικού εντάλματος προπληρωμής.
  1. Υποβολή λογαριασμού εσόδων και εξόδων μηνός Νοεμβρίου έτους 2023.
  1. Έγκριση δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή (27/3/23-14/12/2023)
  1. Λήψη απόφασης επικύρωσης του πρακτικού με αριθ.:3 της Επιτροπής Διενέργειας & Αξιολόγησης για τον Ανοικτό Ηλεκτρονικό  Διαγωνισμό «Προμήθεια Ηλεκτρολογικού Υλικού».
  1. Λήψη απόφασης επικύρωσης των πρακτικών με αριθ..:1 & 2 της Επιτροπής Διενέργειας & Αξιολόγησης για τον Ανοικτό Ηλεκτρονικό  Διαγωνισμό «Προμήθεια  εξοπλισμού , κατασκευή , μεταφορά και τοποθέτηση στεγάστρων για την δημιουργία ή και την αναβάθμιση στάσεων»
  1. Κατάρτιση του σχεδίου Προϋπολογισμού του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου οικονομικού έτους 2024 του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου.
  1. Λήψη απόφασης για την έγκριση του πίνακα στοχοθεσίας οικονομικών αποτελεσμάτων του Δήμου  οικονομικού έτους 2024.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ