Οικονομική Επιτροπή (02/10/2023)

28 Σεπτεμβρίου, 2023 14:28

Καλείστε στην 20η τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, που θα λάβει χώρα δια ζώσης στο Δημαρχείο (Κοραή 36), στις 2 Οκτωβρίου 2023 ημέρα Δευτέρα με ώρα έναρξης 10:00 π.μ., με τα εξής θέματα:

1. Υποβολή λογαριασμού εσόδων και εξόδων μηνός Ιουνίου έτους 2023.
  2. Υποβολή λογαριασμού εσόδων και εξόδων μηνός Ιουλίου έτους 2023.
  3. Υποβολή λογαριασμού εσόδων και εξόδων μηνός Αυγούστου έτους 2023.
  4. Λήψη απόφασης για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής που αφορά δαπάνες έκδοσης βεβαιώσεων ταχογράφων για οχήματα του Δήμου.
  5. Λήψη απόφασης για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής που αφορά δαπάνες έκδοσης βεβαιώσεων ταχογράφων για οχήματα του Δήμου.
  6. Λήψη απόφασης για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής που αφορά δαπάνες έκδοσης βεβαιώσεων ταχογράφων για οχήματα του Δήμου.
  7. Λήψη απόφασης για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής που αφορά δαπάνες έκδοσης βεβαιώσεων ταχογράφων για οχήματα του Δήμου.
  8. Λήψη απόφασης για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής που αφορά δαπάνες έκδοσης βεβαιώσεων ταχογράφων για οχήματα του Δήμου.
  9. Λήψη απόφασης για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής που αφορά δαπάνες έκδοσης βεβαιώσεων ταχογράφων για οχήματα του Δήμου.
  10. Λήψη απόφασης επικύρωσης του πρακτικού με αριθ.: 1 της Επιτροπής Διενέργειας & Αξιολόγησης για τον Ανοικτό Ηλεκτρονικό Διαγωνισμό (άνω των ορίων) «για την συντήρηση παιδικών χαρών -Προμήθεια και Αντικατάσταση εξοπλισμού και εξαρτημάτων –έλεγχος και πιστοποίηση παιδικών χαρών και προμήθεια καλλωπιστικών φυτών ,δενδρυλλίων ,σπόρων κ.λ.π.».
  11. Λήψη απόφασης για τη σύναψη και ανάθεση δημοσίων συμβάσεων παροχής συγκεκριμένων υπηρεσιών, (με εφαρμογή του άρθρου 61 του Ν.3979/2011 όπως τροποποιήθηκε και ισχύει): α) Εργασίες αυτεπάγγελτου καθαρισμού ιδιωτικών οικοπέδων και ακάλυπτων χώρων για λόγους πυροπροστασίας και β) Καθαρισμός και απολύμανση ιδιωτικών χώρων υψηλού υγειονομικού κινδύνου για λόγους δημόσιας υγείας.
  12. Λήψη απόφασης για: α) την έγκριση της υπ’ αριθ.:76/2023 μελέτης της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών και Δόμησης, για την προμήθεια ηλεκτρολογικού υλικού, β) την κατάρτιση των όρων διακήρυξης Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων και γ) τη συγκρότηση της Επιτροπής Διενέργειας Διαγωνισμού (σύμφωνα με την παρ. 3 του άρθρου 221 του Ν. 4412/2016).
  13. Λήψη απόφασης έγκρισης δαπάνης για την καταβολή αποζημίωσης θετικής ζημιάς στην ΕΡΓΟΡΟΗ ΑΤΕ , κατά την κατασκευή του έργου «Κατεπείγουσες εργασίες ολοκλήρωσης αντιπλημμυρικών υποδομών Δήμου Μοσχάτου – Ταύρου».
  14. Λήψη απόφασης που αφορά στην 5η τροποποίηση-αναμόρφωση προϋπολογισμού Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου έτους 2023.