Επιτροπή Ποιότητας Ζωής (04/07/2023)

30 Ιουνίου, 2023 15:37

Καλείστε στην 5η τακτική συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής που θα λάβει χώρα δια ζώσης στο Δημαρχείο Μοσχάτου (Κοραή 36), στις 4/7/2023 ημέρα Τρίτη με ώρα έναρξης 10:00 π.μ.,  με τα εξής θέματα:

1. Λήψη απόφασης για απαγόρευση στάσης και στάθμευσης των οχημάτων στην είσοδο και έξοδο της οδού Λαγκαδίων από την οδό Στρ. Μακρυγιάννη στη Δ.Κ. Μοσχάτου.

2.  Λήψη απόφασης για τροποποίηση του ρυμοτομικού σχεδίου στο Ο.Τ. 102Α της Δ.Κ. Μοσχάτου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου με χαρακτηρισμό ιδιοκτησιών σε «Κοινόχρηστο Χώρο- Χώρο Πλατείας».

3. Λήψη απόφασης για την παράταση των προσωρινών μέτρων ρύθμισης της κυκλοφορίας 2ης περιοχής για την εκτέλεση του έργου «Κατεπείγουσες, εργασίες ολοκλήρωσης αντιπλημμυρικών υποδομών Δήμου Μοσχάτου – Ταύρου» στη Δ.Κ. Μοσχάτου.