Επίσκεψη Ανδρέα Ευθυμίου στα δημοτικά σχολεία και νηπιαγωγεία του Δήμου Μοσχάτου – Ταύρου

1 Ιουνίου, 2020 17:23

Περιοδεία στα δημοτικά σχολεία και νηπιαγωγεία του Μοσχάτου και του Ταύρου έκανε ο Δήμαρχος της πόλης, Ανδρέας Ευθυμίου για την επανέναρξή τους.

Ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου, Ανδρέας Ευθυμίου, σήμερα Δευτέρα 1 Ιουνιου επισκέφθηκε τα δημοτικά σχολεία και νηπιαγωγεία του Δήμου, με αφορμή την επανέναρξη της λειτουργίας τους.

Αναλυτικά:
“Με ιδιαίτερη χαρά επισκέφθηκα δημοτικά σχολεία και νηπιαγωγεία της πόλης, με αφορμή την επανέναρξη της λειτουργίας τους. Τα σχολεία μας έχουν εφοδιαστεί με θερμόμετρα μετώπου, μάσκες πολλαπλών χρήσεων και αντισηπτικά, ενώ έχουμε ενισχύσει ακόμα περισσότερο την καθαριότητά τους. Τα παιδιά και οι δάσκαλοί τους χαίρονται για την επιστροφή στις τάξεις τους και εμείς σε αυτό το συναίσθημα προσθέτουμε την ασφάλεια και την προστασία της υγείας. Καλή πρόοδο σε όλα τα παιδάκια!”