ΕΕΑ: Διανομή υγειονομικού Υλικού σε καταστήματα στο Μοσχάτο!

18 Ιουνίου, 2020 18:00

Μετά από περίπου τρεις μήνες περιπέτειας και αφού κατά γενική παραδοχή η χώρα ανταποκρίθηκε με τον καλύτερο τρόπο στην αντιμετώπιση της πανδημίας, η οικονομική δραστηριότητα έχει ξεκινήσει την επανεκκίνηση της. Μόνο που στην καθημερινότητα μας έχουν μπει και τα νέα μέτρα προφύλαξης, όπως οι μάσκες και τα αντισηπτικά.

Σε αυτό το νέο πλαίσιο εγρήγορσης και πάντα υπό το πρίσμα της προσφοράς στο ευρύτερο κοινωνικό σύνολο, το Επαγγελματικό Επιμελητήριο Αθηνών προχωρά στη δωρεά υγιεινομικού υλικού με το οποίο να ενισχυθούν επιχειρήσεις διαφόρων δήμων της Αττικής.

Σήμερα Πέμπτη 18 Ιουνίου 2020, μέλη της Διοίκησης του Ε.Ε.Α. μοίρασαν σε καταστήματα της πόλης του Μοσχάτου προστατευτικές μάσκες και φιάλες αντισηπτικού.

Από τον Δήμο Μοσχάτου – Ταύρου συμμετείχε μεγάλη αντιπροσωπεία με επικεφαλής τον Δήμαρχο κ. Ανδρέα Ευθυμίου, ενώ συμμετείχε και αντιπροσωπεία του τοπικού Εμπορικού Συλλόγου με επικεφαλής την Πρόεδρο κα  Ελεάννα Μπαλάσου.

Στο εμπορικό κέντρο του Μοσχάτου, ο διάλογος με τους καταστηματάρχες ήταν συνεχόμενος, κάποιοι δέχονταν με χαρά την αντιπροσωπεία του ΕΕΑ που για πρώτη φορά μια τόσο μεγάλη αντιπροσωπεία φορέα τους επισκέπτονταν για να συζητήσουν τα προβλήματά τους και να τους στηρίξουν.