Ανδρέας Ευθυμίου: Τα δημοτικά σχολεία μας είναι έτοιμα να υποδεχτούν με ασφάλεια τους μαθητές την Δευτέρα.

28 Μαΐου, 2020 18:50

Από τη σημερινή σύσκεψη με την Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου, Διευθυντές των σχολείων και την Ένωση Γονέων και Κηδεμόνων της πόλης, εν όψει της επαναλειτουργίας των δημοτικών σχολείων.
Κατά τη διάρκεια της σύσκεψης διανεμήθηκαν στους διευθυντές θερμόμετρα μετώπου για κάθε σχολείο, ενώ επίσης διανέμονται μάσκες πολλαπλών χρήσεων, αντισηπτικά.
Παράλληλα, υπάρχει μεγάλη μέριμνα για τα θέματα της καθαριότητας των σχολείων με τη συνεργασία του Δήμου και της Σχολικής Επιτροπής με τους Διευθυντές των σχολείων.