Τεστ ανίχνευσης κορωνοϊού σε άστεγους συμπολίτες μας και ωφελούμενους των Κοινωνικών Δομών

4 Μαρτίου, 2021 12:20

H Περιφέρεια Αττικής και ο Ιατρικός Σύλλογος Αθηνών, σε συνεργασία με τις Κοινωνικές Υπηρεσίες του Δήμου μας, διεξήγαγαν την Τετάρτη (3/3) rapid test ανίχνευσης COVID-19 στον χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου στον Ταύρο στην πλατεία Αττάλειας.

Η δράση απευθυνόταν σε άστεγους συμπολίτες μας και ωφελούμενους των Κοινωνικών Δομών του Δήμου.

Εξετάσθηκαν 52 δείγματα τα οποία ήταν όλα αρνητικά.

Στη δράση παραβρέθηκε η Αντιπεριφερειάρχης Νότιου Τομέα Αθηνών, κ. Δήμητρα Νάνου, ο προϊστάμενος Διεύθυνσης Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Π.Ε. Νότιου Τομέα Αθηνών, κ. Νικόλαος Σοφός και η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής και Παιδείας του Δήμου Μοσχάτου –Ταύρου, κ. Βασιλική Καραβία.

Γραφείο Τύπου Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου