Στις 26 Απριλίου 2023, στις 18.30 το απόγευμα, η 4η ενότητα του Ανοικτού Πανεπιστημίου από την Πνευματική Εστία Μοσχάτου, υπό την Αιγίδα του Δήμου

24 Απριλίου, 2023 11:52

«Κοινωνικές επιπτώσεις της κρίσης»

Συνεχίζονται, με ιδιαίτερα θετικά σχόλια από τους συμμετέχοντες, οι εισηγήσεις του Ανοικτού Πανεπιστημίου «Η Ελλάδα μετά την οικονομική και υγειονομική κρίση: Παθογένειες και προοπτικές»,  που διοργανώνεται από την Πνευματική Εστία Μοσχάτου, υπό την Αιγίδα του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου. Στις 26 Απριλίου,  στο αμφιθέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου «Θεόδωρος Αγγελόπουλος» στο Μοσχάτο, (Κωνσταντινουπόλεως και Σολωμού) στις 18.30 το απόγευμα θα διεξαχθεί η 4η ενότητα με τίτλο: «Κοινωνικές επιπτώσεις της κρίσης».

Για τις κοινωνικές επιπτώσεις της κρίσης θα μιλήσουν οι: π. Υπουργός Γιάννης Πανούσης –Καθηγήτρια Χριστίνα Ζαραφωνίτου – Καθηγητής Άγγελος Μιμής.  Συντονιστής θα είναι ο Καθηγητής Ιάκωβος Φαρσεδάκης.

Υπενθυμίζουμε ότι οι ενδιαφερόμενοι για να παρακολουθήσουν και να συμμετέχουν στις διαλέξεις, συμπληρώνουν την φόρμα συμμετοχής που έχει αναρτηθεί στη σελίδα του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου: www.dimosmoschatoutavrou.gr. Το ανοικτό πανεπιστήμιο διεξάγεται δωρεάν, ενώ με το πέρας των παρουσιάσεων, θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης στους συμμετέχοντες εκείνους που έχουν παρακολουθήσει τουλάχιστον τις τέσσερις από τις πέντε ενότητες.

Η επόμενη, τελευταία ενότητα του Ανοικτού Πανεπιστημίου, είναι η:

• Διαπροσωπικές επιπτώσεις της κρίσης (31-5-2022):

Ομιλητές: καθηγητής Παναγιώτης Κορδούτης  – καθηγητής Κωνσταντίνος Κοσκινάς

Συντονιστής: Ο Θεολόγος – Ιστορικός και Αντιπρόεδρος της Π.Ε.Μ  Κωνσταντίνος Βενιζελέας

Στην ηλεκτρονική σελίδα του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου: www.dimosmoschatou-tavrou.gr  στην ενότητα «ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ», υπάρχει το Link για όσους επιθυμούν να παρακολουθήσουν την εισήγηση της Τετάρτης μέσω του διαδικτύου.

Από το Γραφείο Τύπου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου