Όλοι Μαζί Μπορούμε: Συγκέντρωση φαρμάκων και υγειονομικού υλικού το Σάββατο, 4 Μαρτίου 2023

28 Φεβρουαρίου, 2023 15:49

Το ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ σε συνεργασία με  τον Δήμο Μοσχάτου-Ταύρου και με Δήμους της Αττικής και της Θεσσαλονίκης καλούν τους Δημότες να συγκεντρώσουν φάρμακα και υγειονομικό υλικό τα οποία θα καλύψουν τις ανάγκες των Κοινωνικών Φαρμακείων των Δήμων.

Η δράση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 4 Μαρτίου από τις 10:00 έως τις 14:00 στα παρακάτω σημεία:

• Κοινότητα Μοσχάτου: Δημαρχείο Μοσχάτου-Ταύρου, Κοραή 36 και Αγίου Γερασίμου
  • Κοινότητα Ταύρου: π. Δημαρχείο Ταύρου, Πειραιώς και Επταλόφου

Ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου, Ανδρέας Ευθυμίου, δήλωσε σχετικά: «Για μία ακόμα φορά συμμετέχουμε στη δράση του «ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ», συγκεντρώνοντας φάρμακα και υγειονομικό υλικό για τις ανάγκες του κοινωνικού μας φαρμακείου. Είμαι σίγουρος ότι για άλλη μία φορά θα αποδείξουμε την αλληλεγγύη μας και την αγάπη μας προς τον συνάνθρωπό μας, προσφέροντας φάρμακα και υγειονομικό υλικό που δεν τα χρειαζόμαστε ή αγοράζοντας φάρμακα, βάσει των δυνατοτήτων μας, συμμετέχοντας σε μία αλυσίδα αγάπης για τις οικογένειες και τους συνανθρώπους μας που δοκιμάζονται ιδιαίτερα.»