Οι τρεις τελευταίες εκδηλώσεις του 29ου Μαθητικού Φεστιβάλ του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου

13 Ιουνίου, 2023 15:28

Λίγο πριν τη λήξη του 29ου Μαθητικού Φεστιβάλ του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου τρία ακόμα σχολεία ετοιμάζονται να παρουσιάσουν τις δικές τους ξεχωριστές παραστάσεις.

Σήμερα, Τρίτη 13 Ιουνίου, στις 19.00, στο αμφιθέατρο «Νίκος Τεμπονέρας» στον Ταύρο (Αγίας Σοφίας 16), το 4ο Δημοτικό σχολείο Ταύρου θα παρουσιάσει το θέατρο σκιών «Το μικρό είμαι εγώ» και τη θεατρική παράσταση «Θα φάμε τα μουστάκια μας». Τα παιδιά των δύο πρώτων τάξεων του Δημοτικού είναι έτοιμα να κλέψουν τις εντυπώσεις για άλλη μία φορά.

Την Τετάρτη, 14 Ιουνίου, στο πολιτιστικό Κέντρο «Θεόδωρος Αγγελόπουλος» στο Μοσχάτο, στις 19.00, το 6ο Δημοτικό Σχολείο Μοσχάτου θα παρουσιάσει τη διαδραστική θεατρική παράσταση «μαθαίνουμε φιλοσοφώντας».

Την Πέμπτη, 15 Ιουνίου, το Φεστιβάλ ολοκληρώνεται στον Ταύρο με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Δημοτικού Ταύρου και τη θεατρική-χορευτική παράσταση «Γέρο μωρέ γέρο, την κόρη του τη θέλω», αλλά και την έκθεση ρομποτικής «καλοκαιρινά ρομπότ σε νέες περιπέτειες».

Από το Γραφείο Τύπου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου