O Δήμος Μοσχάτου-Ταύρου συμμετέχει στην 1η Πράσινη Έκθεση “Attica Green Expo”

2 Ιουνίου, 2022 12:34

O Δήμος Μοσχάτου-Ταύρου συμμετέχει στην 1η Πράσινη Έκθεση “Attica Green Expo”

O Δήμος Μοσχάτου-Ταύρου συμμετέχει ενεργά σε όλες τις πρωτοβουλίες που αφορούν την προστασία του περιβάλλοντος με δράσεις, απόψεις και καινοτόμα προγράμματα. Η 1η Πράσινη έκθεση «Attica Green Expo» που θα διεξαχθεί στον χώρο πολλαπλών χρήσεων του Μετρό Συντάγματος την Παρασκευή 3 & το Σάββατο 4 Ιουνίου 2022, από τις 09:00 ως τις 21:00 με τη συμμετοχή Δημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων, Επιστημόνων και Στελεχών ΟΤΑ αναμφίβολα είναι μια πρωτοποριακή έκθεση.

«Σε αυτή συμμετέχουμε με δικό μας Περιβαλλοντικό Περίπτερο προκειμένου να ανταλλάξουμε ιδέες, σκέψεις, προβληματισμούς  και να παρουσιάσουμε τα πρωτοποριακά καινοτόμα  προγράμματα και τις δράσεις μας  που βρίσκονται σε εξέλιξη», αναφέρει σχετικά με την συμμετοχή του Δήμου μας, ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου, Ανδρέας Ευθυμίου.

Σήμερα, Πέμπτη 2 Ιουνίου 2022, στις 19.00 το απόγευμα, θα πραγματοποιηθούν τα εγκαίνια της έκθεσης.

Ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου, Ανδρέας Ευθυμίου, καλεί όλους τους πολίτες, τους φορείς της πόλης και τους αιρετούς της αυτοδιοίκησης να επισκεφθούν την έκθεση και το περίπτερο του Δήμου μας όπου προβάλλεται η οικολογική δράση της πόλης μας.

Από το Γραφείο Τύπου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου