13 Ιουνίου, 2021 11:50

Μήνυμα του Δημάρχου Μοσχάτου-Ταύρου, Ανδρέα Ευθυμίου, για την έναρξη των πανελληνίων εξετάσεων 2021:

“Αγαπημένα μου παιδιά,

Οι πανελλαδικές εξετάσεις αποτελούν πάντοτε ένα σημαντικό χρονικό σημείο στη ζωή ενός νέου, όχι όμως το καθοριστικό. Είναι η κορύφωση της προσπάθειάς σας μέσα σε λίγες ώρες να επιτύχετε αυτό που θέλετε. Δικαιολογημένα αυτές οι στιγμές έχουν μία ιδιαίτερη αξία και συνοδεύονται από αγωνία και ελπίδα.

Εσείς όμως μεγαλώσατε στα χρόνια της κρίσης και στα χρόνια της πανδημίας. Είχατε να αγωνιστείτε για την κατάκτηση της γνώσης μέσα σε ιδιαίτερα δύσκολες συνθήκες, εσείς και οι οικογένειές σας και βγήκατε νικητές. Οι γονείς σας, τα αδέλφια σας, οι φίλοι σας, οι καθηγητές σας, όλοι όσοι πορεύτηκαν μαζί σας να ξέρετε ότι σας αγαπάνε και επιθυμούν το καλύτερο για εσάς.

Σας εύχομαι να έχετε υγεία, τύχη, να χαίρεστε τη ζωή και τους αγαπημένους σας και επιτυχία στις εξετάσεις και στη ζωή σας”.

Ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου
Ανδρέας Ευθυμίου