Κυριακή 10 Μαρτίου 2024, στις 14.30 η Μεγάλη Καρναβαλική παρέλαση του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου

9 Μαρτίου, 2024 11:34

Η μεγάλη παρέλαση μεταμφιεσμένων του Δήμου, με τη συμμετοχή σχολείων, φορέων, ομάδων καρναβαλιστών, χορευτικών σχημάτων, αρμάτων, ζογκλέρ και ξυλοπόδαρων!

Η Λεωφόρος Μακρυγιάννη θα γεμίσει με πληρώματα μεταμφιεσμένων και άρματα από το Μοσχάτο και τον Ταύρο. Έναρξη από τη Ρήγα Φεραίου και κατάληξη στον σταθμό ΗΣΑΠ Μοσχάτου.

Παρουσίαση: Δημήτρης Ουγγαρέζος. Μαζί του η Κατερίνα Καρύδη.

Με το τέλος της παρέλασηςακολουθεί Νεανική συναυλία με τη LILA TRIANTI και τους KINGS.

Θα χρωματίσει τη γιορτή μας το Colour Day Festival.

Υγειονομική κάλυψη των παρελάσεων του Καρναβαλιού από την RSF HELLAS και την ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΣΩΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ.

ΜΕΓΑΛΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΤΩΝ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΚΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ 2024: