Κοινή συνέντευξη τύπου των Δημάρχων Καλλιθέας και Μοσχάτου-Ταύρου για τις εξελίξεις στο παραλιακό μέτωπο και την καθυστέρηση των έργων της ανάπλασης του Φαληρικού Όρμου

17 Ιουλίου, 2023 11:29

Σας προσκαλούμε σε κοινή συνέντευξη τύπου των Δημάρχων Καλλιθέας, κου Δημητρίου Κάρναβου και Μοσχάτου-Ταύρου, κου Ανδρέα Ευθυμίου, την Τρίτη, 18 Ιουλίου 2023 στις 11.00 π.μ., στον 3ο όροφο, στα γραφεία της ΕΣΗΕΑ, Ακαδημίας 20, στην Αθήνα, για τις εξελίξεις στο παραλιακό μέτωπο και την καθυστέρηση των έργων της ανάπλασης του Φαληρικού Όρμου .

Οι δύο Δήμοι διεκδικούμε να σταματήσει πια η πολύχρονη καθυστέρηση των έργων στην παραλία και να δημοπρατηθεί άμεσα η Β΄ φάση του έργου. Να απομακρυνθούν άμεσα τα μπάζα από την παραλία μας και να διατηρηθεί το γήπεδο ποδοσφαίρου στο ύψος των Τζιτζιφιών.

Την Τρίτη, 18 Ιουλίου το βράδυ, στις 20.30 καλούμε όλους τους κατοίκους μας σε συγκέντρωση διαμαρτυρίας, συμβολικό κλείσιμο δρόμου και συναυλία με τον Άκη Δείξιμο, στην οδό Ποσειδώνος, στο ύψος του Ιλισού ποταμού, πλησίον του κλειστού Γυμναστηρίου.

Αγωνιζόμαστε όλοι μαζί για την παραλία μας!

Ο Δήμαρχος Καλλιθέας                               Ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΝΑΒΟΣ                                        ΑΝΔΡΕΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΥ