«Η ΜΝΗΜΗ ΚΑΙ Η ΠΟΛΙΣ. 40 + 1 δημόσιες ιστορίες» – Παρουσίαση του βιβλίου του καθηγητή Χάρη Αθανασιάδη

5 Μαΐου, 2023 14:11

«Η ΜΝΗΜΗ ΚΑΙ Η ΠΟΛΙΣ. 40 + 1 δημόσιες ιστορίες»

Παρουσίαση του βιβλίου του καθηγητή Χάρη Αθανασιάδη

Τρίτη, 9 Μαΐου 2023, στις 19.15 στο Πολιτιστικό Κέντρο Δήμου «Θεόδωρος Αγγελόπουλος» (Κωνσταντινουπόλεως και Σολωμού), στο Μοσχάτο

Ο Δήμος Μοσχάτου-Ταύρου καλεί τους πολίτες στην παρουσίαση του βιβλίου του καθηγητή Χάρη Αθανασιάδη, «Η Μνήμη και η Πόλις. 40 + 1 δημόσιες ιστορίες».

H παρουσίαση του βιβλίου θα γίνει στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, στο Πολιτιστικό Κέντρο «Θεόδωρος Αγγελόπουλος»  (Κωνσταντινουπόλεως και Σολωμού) στο Μοσχάτο, την Τρίτη 9 Μαΐου 2023, στις 19.15 το απόγευμα.

Για το βιβλίο θα μιλήσουν, ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου, Ανδρέας Ευθυμίου, ο εκπαιδευτικός και μέλος του ΔΣ του Ιδρύματος Γληνού, Κώστας Θεριανός και ο συγγραφέας του Βιβλίου Χάρης Αθανασιάδης.

Από το Γραφείο Τύπου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου