«…Γλέντα τα κόρη, γλέντα τα, τα δροσερά σου νιάτα…» από τον Όμιλο Ελληνικών Χορών Μοσχάτου, την Τετάρτη 28 Ιουνίου 2023

26 Ιουνίου, 2023 11:39

Ο Όμιλος Ελληνικών Χορών του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου, την Τετάρτη, 28 Ιουνίου 2023 και ώρα 20.00, στο νέο τμήμα της πλατείας Ηρώων Πολυτεχνείου (Δημαρχείου) στο Μοσχάτο, παρουσιάζει τη χορευτική παράσταση «…γλέντα τα κόρη, γλέντα τα, τα δροσερά σου νιάτα…».

Οι συμμετέχοντες του Ομίλου Ελληνικών Χορών υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους και με τη συνοδεία μουσικών, έχουν ετοιμάσει για άλλη μία χρονιά να παρουσιάσουν μία μουσικοχορευτική εκδήλωση γεμάτη παράδοση με ποικιλία χορών από 11 μέρη της Ελλάδας μας.

Ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου, Ανδρέας Ευθυμίου, δήλωσε: «Η γιορτή λήξης των τμημάτων του Ομίλου Ελληνικών Χορών του  Πνευματικού μας Κέντρου συγκεντρώνει κάθε χρόνο όλους τους συμπολίτες μας, αφού αποτελεί μοναδική ευκαιρία να θαυμάσουμε χορούς από όλη την Ελλάδα, γνωρίζοντας την παράδοσή μας και τον τόπο μας.

Σας περιμένω, λοιπόν, και φέτος, την Τετάρτη 28 Ιουνίου στις 20.00, στην πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου στο Μοσχάτο, να γίνουμε όλοι μία παρέα και να θαυμάσουμε την εξαιρετική δουλειά που γίνεται όλο το χρόνο στον Όμιλο Ελληνικών Χορών».

Από το Γραφείο Τύπου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου