«ΓΚΟΥΡΙ σημαίνει πέτρα» Παρουσίαση του βιβλίου της Θεοδώρας Κατσιφή

22 Ιουνίου, 2022 9:51

Ο Δήμος Μοσχάτου-Ταύρου καλεί τους πολίτες του στην παρουσίαση του βιβλίου της συγγραφέας Θεοδώρας Κατσιφή με τίτλο «ΓΚΟΥΡΙ σημαίνει πέτρα», από τις Εκδόσεις Καλειδοσκόπιο.

H παρουσίαση του βιβλίου θα γίνει στο Σινέ Κήπο (θερμοπυλών και Κνωσού, πλ. Ταξιάρχη Παπαντώνη-Μεταμορφώσεως) στο Μοσχάτο, τη Δευτέρα, 27 Ιουνίου 2022, στις 19.00 το απόγευμα.

Το βιβλίο της Θεοδώρας Κατσιφή έχει ήδη διακριθεί, με τις εξής βραβεύσεις:

• IBBY 2022 Bραβείο «Φανή Αποστολίδου» σε συγγραφέα εκτενούς αφηγήματος, για παιδιά μεγάλων τάξεων Δημοτικού και Γυμνασίου
  • ΒΡΑΒΕΙΟ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗ 2022 Λογοτεχνικό βιβλίο για εφήβους
  • ΧΡΥΣΗ ΛΙΣΤΑ ELNIPLEX 2022
  • ΒΡΑΒΕΙΟ ΧΑΡΤΗ 2021, ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Για το βιβλίο θα μιλήσουν ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου, Ανδρέας Ευθυμίου, η εκπαιδευτικός, Δρ. Ε.Κ.Π.Α., μέλος Δ.Σ. του «Διαβάζοντας Μεγαλώνω» Σίσσυ Τσιφλίδου, ο εκπαιδευτικός Απόστολος Πάππος και η εικαστικός Πατρίτσια-Ευγενία Δεληγιάννη.

Από το Γραφείο Τύπου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου