Γέμισε η πλατεία «Ταξιάρχη Παπαντώνη» στο Μοσχάτο στο παραδοσιακό γλέντι με την Γωγώ Τσαμπά

5 Ιουλίου, 2023 13:57

Την Τρίτη 4 Ιουλίου 2023, στις 21.00, ο Δήμος Μοσχάτου-Ταύρου διοργάνωσε μουσική βραδιά με δημοτικό και παραδοσιακό χαρακτήρα, με τη Γωγώ Τσαμπά και τους μουσικούς της.

Η πλατεία «Ταξιάρχη Παπαντώνη» (πρ. Μεταμορφώσεως)  μετατράπηκε σε ένα καλοκαιρινό σκηνικό γλεντιού, αφού η συμμετοχή των συμπολιτών μας  στη συναυλία με τη Γωγώ Τσαμπά ήταν αυτή που έδωσε το στίγμα στην εκδήλωση! Κέφι, τραγούδι και χορός κυριάρχησαν με τη δημοφιλή τραγουδίστρια να δίνει το καλύτερό της εαυτό!

Ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου, Ανδρέας Ευθυμίου, δήλωσε: «Σε μία όμορφη καλοκαιρινή βραδιά, απολαύσαμε μία τραγουδίστρια σε δημοτικό και παραδοσιακό ρεπερτόριο, που κέρδισε τους παραβρισκόμενους όλων των ηλικιών. Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος γιατί οι συμπολίτες μας αγκαλιάζουν με την παρουσία τους τις εκδηλώσεις που σχεδιάζουμε για τους θερινούς μήνες και βρίσκουν διεξόδους ψυχαγωγίας, με ελεύθερη είσοδο, στην πόλη τους!».

Γραφείο Τύπου Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου