Αφιέρωμα στην Ελληνική Επανάσταση από τον Όμιλο Ελληνικών Χορών του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου

16 Ιουνίου, 2022 14:41

«…αυτοί δεν καταδέχονται τη γης να την πατήσουν»

Ο Όμιλος Ελληνικών Χορών του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου, την Κυριακή, 19 Ιουνίου 2022 και ώρα 20.00, στο νέο τμήμα της πλατείας Ηρώων Πολυτεχνείου (Δημαρχείου) στο Μοσχάτο, παρουσιάζει ένα αφιέρωμα στην ελληνική επανάσταση με χορούς και τραγούδια από όλη τη Ελλάδα.

Την Κυριακή, η πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου μεταμορφώνεται σε ένα «γαϊτανάκι» παράδοσης και περιμένει τους πολίτες και τους επισκέπτες της πόλης να θαυμάσουν τους συμμετέχοντες του Ομίλου και να διασκεδάσουν μαζί τους σε ένα αφιέρωμα για τα 200 χρόνια από την επανάσταση του 1821.

Από το Γραφείο Τύπου του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου