Οικονομική Επιτροπή 19/06/2023

15 Ιουνίου, 2023 14:53

Καλείστε στην 11η τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, που θα λάβει χώρα δια ζώσης στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου στο Πολιτιστικό Κέντρο Μοσχάτου (Σολωμού & Κωνσταντινουπόλεως), στις 19 Ιουνίου 2023 ημέρα Δευτέρα με ώρα έναρξης 7:45 π.μ., με τα εξής θέματα:

1. Λήψη απόφασης για την κατάρτιση εξωδικαστικού συμβιβασμού  επί της αίτησης με αρ. πρωτ. εισερχομένων στον Δήμο Μοσχάτου – Ταύρου 10695/2023.
  2. Υποβολή λογαριασμού εσόδων και εξόδων μηνός Απριλίου έτους 2023.
  3. Λήψη απόφασης για την απόδοση του υπ’ αριθ. 379/22-3-2023  χρηματικού εντάλματος προπληρωμής.
  4. Λήψη απόφασης για την έκδοση χρηματικού εντάλματος προπληρωμής για την πληρωμή τελών τεχνικού ελέγχου ΚΤΕΟ και την έκδοση καρτών καυσαερίων.
  5. Λήψη απόφασης για: α) την έγκριση της υπ΄ αρ.:60/2023 μελέτης για την προμήθεια ειδών διατροφής  για το Δήμο και τα Νομικά του Πρόσωπα, β)την κατάρτιση των όρων Διακήρυξης  Ανοιχτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού (άνω των ορίων) και  γ)την συγκρότηση της Επιτροπής Διενέργειας Διαγωνισμού (σύμφωνα με την παρ. 3 του  άρθρου 221 του Ν. 4412/2016).
  6. Λήψη απόφασης για την κατάρτιση όρων διακήρυξης και την διεξαγωγή ανοικτού πλειοδοτικού διαγωνισμού για την εκμίσθωση του κυλικείου του Δημοτικού Σταδίου  Σπ. Γιαλαμπίδης, της Δημοτικής Ενότητας Ταύρου.
  7. Λήψη απόφασης για την κατάρτιση όρων διακήρυξης και την διεξαγωγή ανοικτού πλειοδοτικού διαγωνισμού για την εκμίσθωση του κυλικείου του Κλειστού Γυμναστηρίου Μοσχάτου της Δημοτικής Ενότητας Μοσχάτου.
  8. Λήψη απόφασης για την ανάθεση σε συμβολαιογράφο της σύνταξη δανειστικού συμβολαίου μεταξύ του Δήμου Μοσχάτου- Ταύρου και του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων.»
  9. Λήψη απόφασης επί του υπ΄αριθμ. 11144/15-6-2023 αιτήματος της Επιτροπής Διενέργειας & Αξιολόγησης Διαγωνισμού «Προμήθειας Απορριμματοφόρου Οχήματος και Σαρώθρου», που αφορά στον ορισμό υπαλλήλου ειδικότητας
  10. Λήψη απόφασης για την εξειδίκευση πίστωσης των εκδηλώσεων «Πολιτιστικό Καλοκαίρι – Πολιτιστικός Σεπτέμβρης 2023».