Οικονομική Επιτροπή 18/10/2022

14 Οκτωβρίου, 2022 14:13

Καλείστε στην 35η τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής που θα λάβει χώρα δια τηλεδιάσκεψης σύμφωνα και με το άρθρο 78 του Ν.4954/22 (ΦΕΚ 136/9-7-22), στις 18 Οκτωβρίου 2022 ημέρα Τρίτη  με ώραέναρξης 09:30π.μ., με τα εξής θέματα:

1. Α) Άσκηση εκ μέρους του Δήμου Μοσχάτου–Ταύρου ενώπιον του Συμβουλίου της Επικρατείας αίτησης κατά του Ν.Π.Δ.Δ. με το όνομα «Ειδικός Διαβαθμιδικός Σύνδεσμος Νομού Αττικής» (Ε.Δ.Σ.Ν.Α.), ως καθολικού διαδόχου του Ν.Π.Δ.Δ. με το όνομα «Ενιαίος Σύνδεσμος Δήμων και Κοινοτήτων Νομού Αττικής» (Ε.Σ.Δ.Κ.Ν.Α.) για την αναίρεση της με αριθ. 1963/2022 απόφασης του Τριμελούς Διοικητικού Εφετείου Αθηνών (5ο Τμήμα) και Β) Διορισμός πληρεξούσιων δικηγόρων για να ασκήσουν, παραστούν και υποστηρίξουν για λογαριασμό του Δήμου Μοσχάτου–Ταύρου την προαναφερόμενη αίτηση αναίρεσης ενώπιον του παραπάνω Δικαστηρίου κατά τη δικάσιμο που θα οριστεί ή σε κάθε νόμιμη μετά από αναβολή ή ματαίωση συζήτηση αυτής.
  2. Λήψη απόφασης επικύρωσης του πρακτικού με αριθ.:4 της Επιτροπής Διενέργειας & Αξιολόγησης για τον Ανοικτό Ηλεκτρονικό  Διαγωνισμό «Προμήθεια τροφίμων για το Δήμο (της Κοινωνικής Υπηρεσίας  & του Τμήματος Πολιτισμού – Αθλητισμού) και των Νομικών του Προσώπων (Πνευματικό Κέντρο & ΔΟΠΑΚΑ)».
  3. Λήψη απόφασης επικύρωσης του πρακτικού με αριθ.:2 της Επιτροπής Διενέργειας & Αξιολόγησης για τον Ανοικτό Ηλεκτρονικό  Διαγωνισμό «Προμήθεια οικοδομικών υλικών».
  4. Λήψη απόφασης για την χρονική παράταση της υπ’ αρ. πρωτ.:14706/11-8-2022 σύμβασης ,προμήθειας κάδων απορριμμάτων.
  5. Λήψη απόφασης για: την έγκριση του υπ. αρ.:1 πρακτικού της επιτροπής με την διαδικασία της διαπραγμάτευσης προμήθεια ανταλλακτικών μεταφορικών μέσων για τις ομάδες 3,4,5 & 6 .
  6. Λήψη απόφασης επικύρωσης του πρακτικού με αριθ.:3 της Επιτροπής Διενέργειας & Αξιολόγησης για τον Ανοικτό Ηλεκτρονικό  Διαγωνισμό «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΧΩΡΩΝ ΠΡΑΣΙΝΟΥ».
  7. Λήψη απόφασης για την τροποποίηση της υπ. αρ. πρωτ.:8524/1-6-2021 σύμβασης  «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ   ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΟΥ ΧΑΡΤΙΟΥ».
  8. Λήψη απόφασης περί αποδοχής ή μη του με αρ. πρωτ. στο ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΑΜΕΙΟ 6920/30.09.2022 αιτήματος Τροποποίησης Φυσικού, Οικονομικού Αντικειμένου και χρονοδιαγράμματος του έργου με τίτλο «Climate Change Film Festival (CCFF)» από τον Αστικό Κοινωνικό Συνεταιρισμό Συλλογικής και κοινωνικής ωφέλειας προστασίας και διαχείρισης φυσικού και αστικού περιβάλλοντος «ΑΝΑΠΝΟΗ».