Επιτροπή Ποιότητας Ζωής 04/08/2023

31 Ιουλίου, 2023 13:08

Καλείστε στην 6η τακτική συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής που θα λάβει χώρα δια ζώσης στο Δημαρχείο Μοσχάτου (Κοραή 36), στις 4/8/2023 ημέρα Παρασκευή με ώρα έναρξης 09:30 π.μ.,  με τα εξής θέματα:

1. Λήψη απόφασης επί  αιτημάτων  σχετικών  με τις  άδειες  χώρου  στάθμευσης  αναπηρικών αυτοκινήτων στο Δήμο Μοσχάτου-Ταύρου.
  2. Λήψη απόφασης για παραχώρηση μιας θέσης για στάση χωρίς στάθμευση των οχημάτων που εξυπηρετούν το Φυσικοθεραπευτικό Κέντρο στη Δ.Κ. Μοσχάτου επί της οδού Κεφαλληνίας 1.
  3. Λήψη απόφασης για τον χαρακτηρισμό θέσεων προσωρινής στάσης χωρίς στάθμευση μόνο οχημάτων εξυπηρέτησης των καταστημάτων σε συγκεκριμένα σημεία και συγκεκριμένες ώρες κατά μήκος της οδού Στρ. Μακρυγιάννη.
  4. Έγκριση περί της χωροθέτησης μιας έξυπνης νησίδας διακριτής συλλογής ανακυκλώσιμων υλικών και βιοαποβλήτων του Δήμου Mοσχάτου-Ταύρου.