Σεμινάρια Γονέων στο Κέντρο Πρόληψης “Σταθμός”

16 Φεβρουαρίου, 2022 11:50

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΓΟΝΕΩΝ

Το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων & Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας ΣΤΑΘΜΟΣ  των  Δήμων Καλλιθέας & Μοσχάτου – Ταύρου, οργανώνει απογευματινό βιωματικό σεμινάριο για γονείς παιδιών δημοτικού

Οι γονείς είναι οι βασικοί παιδαγωγοί των παιδιών τους και παίζουν το σημαντικότερο ρόλο στη διαμόρφωση της προσωπικότητάς τους. Προσφέροντας στα παιδιά τους αγάπη και θέτοντας όρια, θέτουν τις βάσεις για μια υγιή ζωή στο μέλλον.

Όλα τα παιδιά έχουν την ανάγκη μιας ζεστής, ασφαλούς και υποστηρικτικής σχέσης με τους ενήλικες στη ζωή τους.

Οι συναντήσεις της ομάδας έχουν σαν στόχο να υποστηρίξουν τους γονείς στο μεγάλωμα των παιδιών τους.

Θεματολογία:

Επικοινωνία, ενεργητική ακρόαση, συναισθήματα, αυτοεκτίμηση.

Έναρξη της ομάδας: Τρίτη 8 Μαρτίου 2022 και ώρα 17.30 – 19.00.

Λόγω των ειδικών συνθηκών που επικρατούν θα λειτουργήσουμε με περιορισμένο αριθμό ατόμων βάσει των προδιαγραφών  του χώρου.

Θα πραγματοποιηθούν έξι (6) δίωρες συναντήσεις με μέγιστο αριθμό συμμετεχόντων 8 άτομα.

Το σεμινάριο πραγματοποιείται στο χώρο του Κέντρου Πρόληψης ¨Σταθμός¨, Π. Γρηγορίου Ε’ 65 (πλησίον ΗΣΑΠ Καλλιθέας).

Δηλώσεις συμμετοχής έως 4  Μαρτίου, στο τηλέφωνο του Κέντρου 2109533488 και ώρες 09.00π.μ. – 14.00μ.μ. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Για την συμμετοχή σας απαιτείται η χρήση μάσκας, πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης.

Για τους μη εμβολιασμένους απαιτείται 48ωρο Rapid Test.

Όλες οι υπηρεσίες του Κέντρου Πρόληψης ΣΤΑΘΜΟΣ είναι ΔΩΡΕΑΝ

Η ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ

ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΜΟΥΛΑ
ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ