Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος συμμετοχής σε τμήματα μάθησης του Κέντρου Διά Βίου Μάθησης (Κ.Δ.Β.Μ.) Δήμου Μοσχάτου – Ταύρου

23 Σεπτεμβρίου, 2021 12:46

Ενημερώνουμε κάθε ενδιαφερόμενο/η ότι ο Δήμος Μοσχάτου – Ταύρου , το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων (διά της Γενικής Γραμματείας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης και Διά Βίου Μάθησης) και το Ίδρυμα Νεολαίας και Διά Βίου Μάθησης συνεχίζουν επιτυχώς τη λειτουργία του Κ.Δ.Β.Μ. του Δήμου Μοσχάτου – Ταύρου  στο οποίο θα υλοποιηθούν προγράμματα Γενικής Εκπαίδευσης Ενηλίκων με εκπαιδευτικές δράσεις Εθνικής και Τοπικής Εμβέλειας.

Συγκεκριμένα, στο Κ.Δ.Β.Μ. του Δήμου Μοσχάτου – Ταύρου πρόκειται σύντομα να ξεκινήσουν μέσω

τηλε-εκπαίδευσης (εξ αποστάσεως παρακολούθηση), τα παρακάτω μαθήματα:

Α/ΑΤΙΤΛΟΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΣΕ ΩΡΕΣ
ΤΗΛΕ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
1.Ηλεκτρονική επιχειρηματικότητα – e-επιχειρείν25
2.Διαμόρφωση και διακόσμηση εσωτερικών χώρων25
3.Δημιουργία Ιστοσελίδας50
4.Βασικά Αγγλικά Α150
5.Βασικά Γαλλικά Α150
6.Βασικά Γερμανικά Α150
7.Ισπανικά για τον τουρισμό (Α1-Α2)25
8.Διαχείριση διαπροσωπικών σχέσεων25
9.Ιστορία της Τέχνης25
10.Κινηματογράφος25
11Ανακύκλωση και κομποστοποίηση25

Όσοι ενδιαφέρονται για τις παραπάνω θεματικές ενότητες θα πρέπει να υποβάλλουν  σύντομα την αίτησή τους, λόγω περιορισμένων θέσεων.

Για πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής απευθυνθείτε στο Κέντρο Δια Βίου Μάθησης:

Από Δευτέρα –Τετάρτη-Παρασκευή (9.00 ως 14.00)

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

Τηλ. : 6936566873-2104836392

Ταχ. Διεύθυνση:    Πλατεία ΗΣΑΠ, Μοσχάτο.

Υπεύθυνος:Π.Χαλκίδης

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΑΥΡΟΥ