Αναβάλλεται η σημερινή τελετή απονομής των βραβείων του Καρναβαλιού του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου λόγω της πολύνεκρης τραγωδίας στα Τέμπη

1 Μαρτίου, 2023 10:29

Ο Δήμος Μοσχάτου-Ταύρου αναβάλλει τη σημερινή εκδήλωση της Απονομής των βραβείων του Καρναβαλιού λόγω της πολύνεκρης τραγωδίας στα Τέμπη, μετά τη σύγκρουση των δύο αμαξοστοιχιών.

Ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου, Ανδρέας Ευθυμίου, δήλωσε: «Το μέγεθος της τραγωδίας που χτύπησε τη χώρα μας είναι μεγάλο! Γι αυτό το λόγο προχωράμε σε αναβολή της εκδήλωσης για την απονομή των βραβείων του Καρναβαλιού. Σήμερα, προσευχόμαστε για τα θύματα. Η σκέψη μας είναι στους ανθρώπους που έχασαν τους δικούς τους και δίπλα στους τραυματίες».